BEZPŁATNA KARTA KLIENTA (karty będą wydawane "KLUBOWICZOM" po 12 stycznia 2020 roku)

min zlps 1kolejka5 lutego w Szkole Podstawowej w Zbąszynku burmistrz Zbąszynka Wiesław Czyczerski oficjalnie otworzył kolejną już edycję zbąszyneckiej ligi piłki siatkowej. Na początek dwa spotkania: ZST Morświny Zbąszynek – Victoria Kaława oraz ZSL Rogoziniec – Trechub Zbąszynek. Pauzowały Foczki oraz Błękitni Bukowiec.

ZST Morświny Zbąszynek – Victoria Kaława 3:2 (21:25, 25:15, 12:25, 25:17, 15:9)

ZST:  Dembniak, Gajewski, Janicki, Muszyński, Zaremba, Łyszczak oraz Połomka, Kowalczyk, Kadaj i Koralewski
Victoria: Gąsior J., Gąsior R., Suchecki M., Suchecki J., Klewańczuk R., Klewańczuk M.

W pierwszym secie gra była bardzo wyrównana, choć to goście z Kaławy utrzymywali lekką przewagę. ZST udało się nawet doprowadzić do remisu 20:20, ale później gracze Victorii odjechali i zwyciężyli ostatecznie 25:21. W drugim secie na parkiecie pojawił się Dawid Połomka i gra ZST wyglądała dużo lepiej. Od początku partii ZST utrzymywało przewagę kilku punktów i prowadziło już 15:7, 20:12, by ostatecznie zwyciężyć do 15. Trzeci set bez historii, zdecydowana gra drużyny z Kaławy i duża przewaga w tym secie. Rotacje w składzie ZST nie zmieniły obrazu gry i goście zwyciężyli 25:12. W czwartej partii ZST mając nóż na gardle, zdecydowanie poprawili swoją grę utrzymując w tej partii kilkupunktową przewagę. W konsekwencji doprowadzili do tiebreaka zwyciężając 25:17. Tiebreak dostarczył wielu emocji, od początku zespoły grały punkt za punkt, aż do stanu 6:6. Wtedy gospodarzom udało się odjechać na 9:6. Drużyna z Kaławy dzielnie próbowała dogonić rywali i zrobiło się tylko 10:9 dla ZST. Jednak to było wszystko na co było tego dnia stać gości z Kaławy, bo ZST zdobyło pięć punktów z rzędu i zwyciężyło w tym secie 15:9  i ostatecznie 3:2 w całym meczu. Nie bez znaczenia dla wyniku był brak zawodników rezerwowych na ławce Victorii, bo kto wie jak wtedy potoczyłyby się losu meczu. Tym niemniej gratulacje dla młodej ekipy ZST za walkę i zwycięstwo na inaugurację. Z całą pewnością będzie to drużyna walczącą o najwyższe miejsce w lidze.">mecz1-vid

Trechub Zbąszynek – ZSL Rogoziniec 3:0 (25:16, 25:22, 25:15)

Trechub: Kluj, Kurzyński, Prokopiński, Szulc, Kubiak, Najda oraz Kwaśniewski, Buchert, Freyer, Olejniczak.

ZSL: Adamski, Bialik, Andrzejczak, Białas, Atraszkiewicz, Wiśniewski

Spotkanie bez wielkiej historii. Właściwie tylko w drugiej partii goście z Rogozińca mogli powalczyć o wygranie seta. Pierwszy set gładko dla Trechubu – wynik 7:1, 21:12 obrazuje przebieg tego seta. Ostatecznie pierwsza partia 25:16. W drugim secie było najwięcej emocji. Zmiany w Trechubie spowodowały pewną dezorganizację gry, co przełożyło się na przebieg tego seta. Rogoziniec prowadził prawie od początku partii – w pewnym momencie 15:10, później 19:15 i 20:17. Jednak po rotacjach w składzie Trechubu gospodarze wrócili do stylu z pierwszej partii i zwyciężyli 25:22. Porażka w drugiej partii podłamała drużynę z Rogozińca i prawie bez walki oddali trzecią partię, w której Trechub zdecydowanie prowadził grę (12:7, 17:9, 21:14). Trzeci set zakończył się wygraną Trechubu 25: 15 i 3:0 w całym spotkaniu. Warto wspomnieć, iż drużyna z Rogozińca wystąpiła bez zawodników rezerwowych.">mecz2-vid